CAYMA – İPTAL/İADE KOŞULLARI
Diş Burada’ya hoş geldiniz! Siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti ve alışveriş deneyimi bizim için en önemli önceliktir. İade, değişim ve iptal süreçlerimizi aşağıda bulabilirsiniz:

GENEL:
Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:
ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde, SATICI’ya  iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 
3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI:
SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 7 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:
Dental malzeme satışı sektöründe, müşteri memnuniyeti ve hijyen standartlarına uygunluk büyük önem taşır. Bu nedenle, bazı ürünlerde iade süreci farklılık gösterebilir. İade edilemeyecek ürünler genellikle şu kategorilere aittir:
- Tekrar Satışa Uygun Olmayan Ürünler: Hijyen ve güvenlik nedenleriyle tekrar satışa uygun olmayan ürünler iade alınmaz. Bu kategori genellikle açılmış, kullanılmış veya ambalajı açılmış ürünleri içerir. Örneğin, ağız içi materyaller, tek kullanımlık ürünler ve sterilizasyon gerektiren ürünler iade kapsamında değildir.
- Özel Sipariş Ürünleri: Müşteri talebine özel olarak üretilen veya özel sipariş edilen ürünler genellikle iade edilemez. Bu tür ürünlerin geri alınması, üretici firmaların politikalarına ve ürünün özel doğasına bağlıdır.
- Son Kullanım Tarihi Geçmiş Ürünler: Tıbbi ve dental ürünlerin son kullanım tarihleri oldukça önemlidir. Bu nedenle, son kullanım tarihi geçmiş ürünler iade edilemez ve yeniden satışa sunulamaz.

DEĞİŞİM
Satın aldığınız ürünü değiştirmek isterseniz, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde değişim talebinde bulunabilirsiniz.Değişim talebi için ürünün kullanılmamış, ambalajının açılmamış ve orijinal durumunda olması gerekmektedir. Kullanılan veya hasar görmüş ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir.Değişim talebinde bulunmak için hesabınızdan bildirim oluşturabilir veya iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra değişim süreci başlatılacaktır. Değişim yapmak istediğiniz yeni ürünün stok durumuna göre seçim yapabilirsiniz. Fiyat farkı olması durumunda ilgili ücret farkı size bildirilecektir.Değişim süreçlerinde kargo bedelleri Alıcı’ya aittir. 

İLETİŞİM

Sümer Mahallesi 24. Sokak No: 7-19C Zeytinburnu/İstanbul

[email protected]

05392290724


Diş Burada olarak, sizlere en kaliteli ürünleri sunmayı amaçlıyoruz. İade, değişim ve iptal işlemlerinde sorumluluk sahibi olmak, müşteri memnuniyetimiz için önemlidir. Daha fazla bilgi veya yardım için en hızlı hizmet kanalımız “WhatsApp” hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR